İSTANBUL TESİSAT
Su Tesisat Arızalarını Kırmadan Kameralı Cihazlar ile Bulma

Su Tesisat Arızalarını Kırmadan Kameralı Cihazlar ile Bulma

13-08-2013 22:50 H. İbrahim Su Kaçağı
Su Tesisat Arızalarını Kırmadan Kameralı Cihazlar ile Bulma

Su arızalarını duvarları kırmadan makine ile yer tespitini yapıyoruz. Su tesisat borularında meydana gelen kaçakları elktronik cihazlar ve kameralar sayesinde noktasal atış yaprak buluyoruz. Kameralı su kaçağı yer bulma istanbul tesisat kaçağın kesin olarak yerini bulur onarımını yapmaktadır. Telefonla randevu alarak servis ekibimizi istediğiniz gün çağırabilirsiniz. Firmamız bulamadığı kaçak için sizden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Kaçak yok denilen bölgede başka bir tesisatçı su kaçağını bulursa sizden alınan para aynen geri iade edilmektedir.

KIRMADAN NOKTASAL SU KAÇAK TESPİTİ

Kalorifer tesisatlarındaki su sızıntılarını kombi su eksiltmelerini hiçbir yeri kırmadan kimyasal ilaç ile tamir ediyoruz.

Tamir yapılan bölgeye garanti veriyoruz. Büyükçekmece su sızıntısı olan evlere basınç düşürücü regülâtörü takılmasını öneriyoruz. Geceleri yükselen sudaki basınç değeri plastik boru ek yerlerinden patlama yapıp evinizde su sızıntısına sebep olabilir. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz su sayacının olduğu bölgeye su basınç düşürücü vana taktırmanızdır.

0212 630 51 63 - 0554 499 36 18

0212 515 61 59

Su kaçaklarını tespit eden firmamız bu alanda birçok işi başarıyla çözmüştür. Su sızıntılarına sebep olan bölgeyi noktasal tespit eden makineler ile çalışmaktayız. Yeni bir sektör olmasına rağmen uygun fiyat ve ekonomik çözümler üretildiği için bu sektör kısa zamanda tüm Türkiye`ye yayılmaya başlamıştır. Makinesiz ve makineyle yapılan işler arasında ki farkları şöyle açıklayabiliriz. Su yürür ve yürüdüğü için alt kattan nereden çıkarsa çıksın sizi yanıltabilir. Koridoruzda oluşan bir su kaçağı mutfak ve banyonuzun tabanından çıkabilir. Su en rahat bulduğu bölgeden dışarıya kendi atar. Normal eski sistem tesisatçı ile bu su sızıntılarını çözmeye kalktığınızda tesisatçı ustanız suyun çıktığı yerden kırmaya başlayarak kaçağı bulana kadar kırar. Bu size hem zaman kaybı hem de yüksek maliyetlere çıkabilir. Bizim yaptığımız sistemde ise su kaçağını kamera ve detektörlerle buluyoruz. Noktayı tespit ettikten sonra ister bize ister kendi tesisat ustanıza tamirinizi yaptırabiliyorsunuz. Su kaçağına kesin çözümler ve garantili çözümler üretmemiz bizi size tercih ettirmek için yeterli sebep olabilir. Telefonla bize ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgiye ulaşmak için info@istanbul-tesisat.com posta adresinden veya 0554 499 36 18 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Dış hat su kaçakları tespit

Dış hat su kaçakları tespit ve toprak altı su kaçak arama hizmetimiz ile tüm istanbul ve çevresine hizmet veriyoruz. Şebeke suyu kaçakları, bahçe sulama hatlarındaki su kaçaklarını cihaz ile hiçbir yeri kırmadan noktasal atış yaparak bulan firmamızı referanslarımızdan inceleyebilirsiniz. Firmamızdan bu tür işleriniz için yardım alabilmek için hava şartlarını göz önüne almamız gerekir. Havanın çok soğuk ve rüzgarlı olmaması gerekir. Ayrıca karlı veya yağmurlu havalarda su kaçak arama yapılamamaktadır. Bunun sebebi: su kaçak arama yaparken su kaçağı arayan ekibin soğuktan etkilenip su kaçağına tam olarak odaklanamaması ve rüzgar, yağmur gibi dış etkenlerin cihazın çalışmasını olumsuz etkilemesinden kaynaklanmaktadır. Firmamız evde su kaçak arama hizmeti de vermektedir. Yangın borusu su kaçağı hizmetimiz vardır. Yüzeyde beton,asfalt veya toprak olması bizim için bir şey fark ettirmez. İki metre derinlikte bulunan boruların su kaçakları bulunabilmektedir. Alan küçük olursa bu derinlik 3 metreye kadar çıkarılabilmektedir. Su kaçak araması yaptığımız boruda basınç değerleri yüksek olması gerekir. Daha detaylı bilgi almak için 0212 515 61 59 numaralı telefondan bilgi alabilir aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz. Su borusu kaçakları ister küçük olsun ister büyük olsun bizim için fark etmez. Dış hatlarda yapılan su kaçak arama ücretleri tarama yapılacak alan ve zemin koşulları değerlendirilerek ortaya çıkarılır. Bu yüzden kaçak arama yapılacak bölgenin metresi belli olması gerekir.

Su kaçağında niçin mi İstanbul Tesisat?

Günümüz şartlarının getirdiği zorunluluklardan dolayı küçük bir apartmanı bazen 15 - 20 aile ile paylaşmak zorunda kalıyoruz. Hali ile apartman yaşamında en büyük sıkıntılardan biri de insanların birbiri ile uyum içerisinde yaşamasını sağlamak. Dairelerde yaşanan bazı sıkıntılar hali ile apartman sakinlerinin komşuluk ilişkilerine de yansıyor. Bunların en başında geleni ise su sızıntıları, başka bir tabirle su kaçağı ve ne yazık ki bu tür sıkıntılarda çözüm arayışları da genellikle sonuçsuz kalıyor. Çünkü en başta su sızıntısının yani kaçağın yerinin tespiti başlı başına bir sorun oluyor. Su kaçağı tespit edilebilmiş bile olsa bunun daire sakinlerine korkunç bir maliyeti oluyor. Çünkü kaçaklar genellikle eski yöntemler ve usullerle bulunmaya çalışıldığından ancak birkaç denemeden sonra bulunabiliyor. Buda dairenizi su kaçağı tespiti esnasında adeta kazı yapılmış bir inşaat haline çeviriyor. Fayanslar, parkeler, seramikler yani tüm döşemeler belki yeniden döşeniyor. Üstüne birde bu tadilatın yorgunluğunu, ustaların maliyetini ekleyince ortaya ciddi bir maliyet çıkıyor. Ama insanlar bir yandan da bu su kaçağı sorununu çözmeye mecburlar. Aksi takdir de haklı olarak apartman sakinlerinin şikâyet ve serzenişlerini dinlemeye mahkûmlar. Asıl ilginç olansa birçok insanın bu kadar maliyet ve yorgunluğu göze alarak yaptırdıkları tespit sonucunda su kaçağının kendi dairelerinden kaynaklanmadığı gerçeği ile yüz yüze kalmaları. Ama artık bu sıkıntılara katlanmanız için hiçbir sebep yok. Çünkü artık su sızıntıları ya da diğer adı ile su kaçağı tespit işi ne eskisi kadar maliyetli nede zahmetli. Üstelikte noktasal tespit ile belki dakikalar içinde sorununuzun çözüme kavuşması mümkün. Yapmanız gereken ne mi? Sadece İstanbul Tesisatı arayarak bir randevu almak ve profesyonel ekibimiz teknolojik cihazları ile işini yaparken evde kahvenizi yudumlamak. Tadilat yok, gürültü yok, korkunç maliyetler yok. Kanal görüntülüme kameralarımız ile atık su gider borularınızda herhangi bir sızıntı olup olmadığı gözlenebilir.

Evlerde yaşanan en büyük sıkıntılardan biri bir türlü sebebi anlaşılmayan su sızıntıları (su kaçakları). Geçmiş yıllarda bu sızıntıları bulabilmek hem büyük bir ustalık tecrübesi hem de beceri gerektiriyordu. Fakat işinde en profesyonel olan usta bile sızıntının kaynağını ve çözüm yolunu ancak birkaç denemeden sonra bulabiliyordu. Tabi bu birkaç deneme evin muhtelif yerlerinde kırıklar ve tadilatlar anlamına geliyordu. Ve bazen tüm bunlara rağmen kaçağın o daireden kaynaklanamadığı anlaşılınca ev sahibi yorulduğu ve ettiği masrafla kala kalıyordu. Bu durumla ilgili geçmişte yaşanmış bir örnek verelim. Arkadaşlarımızın geçmiş günlerde bir su sızıntı (su kaçağı) tespiti için bir daireye gittiler. Ev sahibi aylardır mutfağından akan bir sızıntıdan ve bunu bir türlü çözüme kavuşturamadığından bahsediyor. Arkadaşlarımız da tespit için işe koyulacakları sırada müşteri kendinden emin bir şekilde sızıntıdan tezgâhtan kaynaklandığını söylüyor. Arkadaşlarımız müşterinin ısrarı üzerine önce tezgâh kısmında tespite çalışıyor. Fakat buradan herhangi bir su sızıntı tespiti yapamıyorlar. Ve birkaç saat sızıntı tespitine devam ediyorlar. Günün sonunda arkadaşlarımız daire içerisinde herhangi bir su kaçağı olmadığını söylediklerinde daire sahibi ısrara devam ediyor. Bunun üzerine arkadaşlarımız yan daireye göz atmak istiyorlar. Fakat daire sahibinin uzun zamandır yurt dışında olduğu öğreniliyor. Ertesi gün dairenin açılması sağlanıyor ve ekibimiz ilk çalışmasında daha su sızıntısının bu daireden kaynaklandığını tespit ediyor. Buradaki kaçak yüzünden diğer dairede su sızıntısı oluşuyor. Tabi haliyle ekibimizi çağıran daire sahibi kendi dairesinde kaçak var diye düşünüyor. Ama durum anlaşılınca büyük bir külfetten kurtulduğunu anlıyor. Çünkü eski usullerle su sızıntısı tespiti yapılıyor olsa muhtemelen daire içersinde birçok yer kırılıp daire içerisinde yeniden tadilat yapılması gerekiyor. Ama uzman ekibimiz ve teknolojimiz ile dairede herhangi bir tahribat yapılmadan su sızıntısı tespiti profesyonel bir şekilde ve yalnızca ödenecek bir keşif ücreti ile tespit ediliyor.

Su kaçağı, su sızıntısı, su tesisat arıza probleminiz varsa bu sızıntının nerden geldiğini bulamıyorsanız dert etmeyin. Yılların verdiği tecrübeyle işide uzmanlaşmış olan ustalarımız son sistem robot makinelerle su kaçağının, su sızıntısının yerini cihazla su kaçak tespiti yaparak bulur. Kırmadan dökmeden sizi kesin bir sonuca ulaştırıyoruz ve isterseniz onarımınıda yapıyoruz. Bunun için bize ulaşmanız ve form yazdırmanız yeterli olcaktır.

Yorum yap

 
Image verification