İSTANBUL TESİSAT
RADYATÖR PETEKLERİNİN ALTI SOĞUK ISINMIYOR

RADYATÖR PETEKLERİNİN ALTI SOĞUK ISINMIYOR

19-08-2013 15:13 ibrahim Su Tesisat Arızaları
RADYATÖR PETEKLERİNİN ALTI SOĞUK ISINMIYOR

Radyatör peteklerinin yarısı soğuk yarısı sıcak olma durumunda ısı derecesi düşeceğinden doğru randıman alınmaz. Firma olarak hertürlü radyatör petek temizliği işlemi, özel yıkama makinalarıyla yapılmaktadır. peteklerin tam ısınmıyor, üstü sıcak altı soğuk, uzaktaki peteklerin az ısınması, Peteklerin üstü sıcak, altı soğuk, kalorifer peteklerinin üstü sıcak altı soğuk, peteklerin alt tarafları soğuk neden?, radyatörlerin hiçbiri ısınmıyor

Tüm bu sorulara cevap olarak istanbul tesisat olarak önerilerimiz;

Reklaje ayarı yapmak bu ayar kombiye yakın olan kalorifer petek vanalarının kısılması uzak olanlara doğru vanaların biraz daha açılması sonlara doğru tamamen açmak

  • Filtre tıkalı olabilir
  • Peteklerdeki su kirli olabilir
  • Cihazın yanlış ayarında sorun olabilir
  • Cihazın sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcı parçalarında aksama olabilir.
  • Kalorifer tesisatınızın döşenme seklinde yapılmış bir hata olabilir
  • Kombiye yakın petekleri kısarsanız uzak peteklere su daha hızlı ulaşır
  • Kalorifer tesisatında herhangi bir tıkanma olabilir

Bu işlemlerden sonrada olmadıysa lütfen güvendiğiniz bir kombi teknik servis çağırınız. Yada firmamızdan radyatör temizlik ekibini çağırabilirsiniz. Kalorifer peteklerini ve tesisatınızı kimyasal kullanarak temizliyoruz.

Radyatör temizliği denilince müşterilerimizin aklına sadece radyatör ve petekleri geliyor. Fakat radyatör temizliği yapıldığında firmamız hem kombinizin eşanjörünü hemde kalorifer tesisat borularını temizler. Bu temizliğin nasıl yapıldığını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

RADYATÖR TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

Kalorifer radyatör yada diğer adıyla petek temizliği siz ne diyorsanız... Bu temizlikler yılda 1 sefer yapılması gereken temizliktir. Kışa girmeden bütün müşterilerilerimize yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Temizlik işlemi makina ve radyatör temizleme kimyasalı ile birlikte yapılmaktadır. Makinayı tesisatınıza bağlayıp yaklaşık 45 dakika kimyasal ile suyu devir dayim yaptırıyoruz. Tesisatınızın ve radyatörlerinizin içerisindeki bütün su taşları kireçler peteğinizin tıkanmasına yol açan diğer yabancı maddeler sökülmüş oluyor. Temizlik işlemi bittikten sonra tesisatınızın su ile durulama işlemi yapılır. Bu işlemden sonra çoğu firmanın maliyeti artırdığı için yapmadığı radyatör ve kombiniz için geliştirilmiş koruma kimyasalı ısıtma sisteminizin içerisine ilave edilip kombiniz 5 dakika gibi bir kısa süre çalıştırılır. Kombi su ayarı ve peteklerin havası alındıktan sonra ısıtma sisteminiz kışa hazır bir şekilde bekletilir.

Radyatör peteklerinin altı soğuk ısınmıyor diyorsanız petek temizliğinin vakti gelmiş de geçiyor bile... Petek borularının içinde biriken çamurlaşmış pislikler,yağlar,toz yumakları inatla borulara yapışarak ısı iletimini engeller. Petekleriniz ısınmaz siz kombinin ayarının yükseltseniz bile değişen tek faktör yüksek gelen faturalardır. Bu durumdan bir an önce kurtulmak istiyorsanız bize ulaşın klorifer peteklerinizi kimyasal solüsyon ve petek temizleyen cihaz ile tüm boruların içinde biriken pislikleri temizliyoruz.

Yorum yap

 
Image verification