İSTANBUL TESİSAT
Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

14-08-2013 18:10 H. İbrahim Petek Temizliği
Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer peteklerinizi yerinden sökmeden kimyasal sıvılarla ve makinalarla yıllık temizliğini yapıyoruz. Yaptığımız temizlik sonunda birde tesisatın içerisine koruyucu kimyasalları ekleyip kombinizi çalıştırıyoruz. Bu kimyasal radyatör ve komibinizi koruyucu bir kalkan gibi sararak sistemi su taşından ve kireçten korur. Yukarıda resimde gördüğünüz makina ile peteklerinizin içini pırıl pırıl yapana kadar yıkıyoruz. Bitmedi kombi filitrelerinide ücretsiz temizliyoruz.

Kombi ve kat kaloriferi tesisatınız kapalı devre bir sistem olduğu için siz oluşan kireçlenmeyi ve tıkanıklığı göremezsiniz. (Kombi cihazınızda arıza çıkana kadar)

Oluşan kireç ve tıkanıklık ısı transferini düşürerek olması gereknden daha fazla yakıt yakmanıza sebep olur. Diğer taraftan kombinize eşanjör delinmesi, pompa arızası, radyatör musluklarının kapanmamasına sebep olur.

RADYATÖRLERİN ÜSTÜ ISINIP ALT KISIMLARI ISINMIYORSA

ISIYI YÜKSELTTİĞİNİZ HALDE HALA ÜŞÜYORSANIZ

SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE KOMBİ ÇALIŞMADIĞI ZAMAN, SİSTEMDEKİ SU DONUYORSA

KOMBİ EŞANJÖR BORU ve PETEKLERİNİZDE KİREÇ ve KİR İLE TIKANMIŞ YERLERDE

YERDEN ISITMA SİSTEMİNDEKİ PLASTİK BORULARDA AŞIRI ÇAMURLAŞMA OLUŞMASINDA

İSTANBUL TESİSATI ARAYIN

Radyatör kombi ve tesisat temizleme kimyasalı ne işe yarar.

Kombi ve radyatörlerinizde suyun ısımasıyla birlikte kireç ve su taşı oluşur. Zamanla kombi eşanjörü, boru ve peteklerinde kireç ve su taşı oluşur. Temizleme kimyasalı ile yıkama yaparak kireç, korozyon ve su taşları temizlenir. Bu işlemin ardından ısıtma sisteminiz temiz su ile yıkanır. Yıkama işleminin sonunda sisteminize koruyucu kimyasal eklenerek sisteminizin bir daha kireç ve su taşı tutması engellenir.

Peteklerinizi yerinden sökmeden peteklerin içinde biriken ve ısı iletimini yavaşlatan çamurlaşmış pislikleri petek borularına yapışan yağları, toz yumakcıklarını kimyasal solisyon kullanarak ve petek temizleme makinesi yardımıyla temizliyoruz. İstanbul tesisat olarak sizlere herzaman modern ve kaliteli hizmet sunmaktayız.

Yorum yap

 
Image verification