İSTANBUL TESİSAT
TIKALI MUTFAK GİDERİ AÇMA, KIRMADAN ve KİRLETMEDEN

TIKALI MUTFAK GİDERİ AÇMA, KIRMADAN ve KİRLETMEDEN

19-10-2013 02:19 H. İbrahim Tıkanıklık Açma
TIKALI MUTFAK GİDERİ AÇMA, KIRMADAN ve KİRLETMEDEN

mutfak evyesinin gideri tıkandı, mutfak gideri açma, lavabo tıkanıklığı açma, tıkalı mutfak borusu açma, tıkalı lavabo açma servisi, mutfak gider borusu tıkanıklığı kırmadan açma, mutfak tıkanıklığı açma, mutfak tıkanıklığı açma, mutfak gideri tıkalı, sifon tıkanıklığı, mutfak atık gider borusu robotla açma firması, mutfağın pimaş borusu tıkandı nasıl açarım? Mutfak borusu neden çabuk tıkanıyor? Bu sorunuza cevap vermek çok zordur. Neden mi çünkü mutfak gider borularını dikkatli kullananda kullanmayan müşterimizinde borusunda tıkanmalar yaşanmaktadır. Mutfağınızın su tesisatlarını yaptırırken en basit dikkat etmeniz gereken olay iki adet kapalı dirsek yani 90 derece dirseğin ard arda bağlanmamasıdır. Ama basitçe şöyle sebeplerini sıralarsak ortaya birden fazla neden çıkmatadır. Mutfak gideri tıkandı sebebi :

TIKANMIŞ MUTFAK GİDER BORUSUNU ROBOTLA MÜDAHALE SONUCU AÇILIR. TIKANIK MUTFAK BORUSUNA PRATİK ÇÖZÜM

* Mutfak gideri borusu tıkanıklığı açmak için, maketten satın alacağınız lavabo aç kimyasalı veya tıkanıklık pompası yardımı ile basınç yaparak tıkanıklığı açabilirsiniz.

* Mutfak borunuzda yeterli eğim yok bu yüzden tıkanmış olabilir.

* Mutfak borunuzdan aşırı yağlı su göndermiş olabilirsiniz.

* Mutfak borusuna çamaşır veya bulaşık makinesi bağlı ise bunlardan giden su içerisinde yağ ve tomak tomak tüyler birleşerek dirsek diye tabir edilen dönemeçlerde kuş yuvası gibi bir katı bölüm oluşturabilir.

* Yan daire ile gideriniz ortak bağlıdır, siz dikkatli kullansanız dahi yan komşunuzun gönderdiği atıklar borunuzda tıkanma yapabilir.

* Mutfak ana gider borusunun çatıda üzeri açık bırakılmıştır. Çatıdan çocukların attığı kabuk veya taşlar ana boruda tıkanma yapabilir. Lavabo borusu üzerindede aynı problemle karşılaşabilirsiniz.

* Mutfak borusu gideri açma servisi olarak sizlere ayda bir sıcak su ile marketlerde satılan lavabo açma kimyasallarını kullanmanızı öneriyoruz. Mutfak gider borusu tamamen tıkandığında bizi arayabilirsiniz. Biz makine ile açılması zor tıkanıklıkları hemen açıyoruz.

Lavabo borusu içerisine yerleşen tortu ve yağ birikintileri boru içerisinde bir katman oluşturur. Tıkanıklık problemlerine üzerine çalışan ekibimiz borularda meydana gelen çeper daralmasını tamamen yok etmek için robotla sisteme ilave olarak zincir sistemini geliştirmiştir. Tıkanıklık açıldıktan sonra herkes borunun tıkanıklığını açıldı zanneder. Fakat sadece mutfak gider borularına özgü unuttuğumuz bir şey var! Tıkanıklığı sadece robotun geçtiği delik kadar açtık. Sonrasında bize özgü yöntem devreye giriyor. Peki ne yapıyor sunuz? Zincir sistem dediğimiz yöntemi devreye sokuyoruz. Zincir borunun çeperinde yuvarlak oluşturarak daire şeklinde döne döne oluşan tortu ve yağları temizler. Tıkanıklık böylece köklü bir biçimde ortadan kaybolur.

İSTANBULUN ANADOLU ve AVRUPA YAKASINDA HER YERE HİZMETİMİZ VARDIR. SABİT FİYATLARLA

Mutfak borusu tıkanmadan önleminizi alabilirsiniz. Kameralı ekiplerimiz gelerek mutfağın gider borusunda görüntüleme yaparlar. Pimaş borunun içerisinde ne var ne yok görürler. Mutfaklarda genelde yağ birikimi sonucu tıkanmalar oluşur. Bunun nedenide tesisat boruları yapılırken gerekli eğim verilmemesi sonucu tıkanmalar oluşur. Sizlere en iyi en kaliteli hizmeti sunmak için mutfak giderlerinde zincir kullanıyoruz. Borunun çeperini silerek hareket eden bu başlık robotla tıkanıklık açan firmamızda mevcuttur.

Tıkalı mutfak giderlerini kanal açma makineleriyle kırmadan açıyoruz. Kamera ile görüntülüyoruz.

TIKALI BORU AÇMA VİDEO İZLEYİN!....

Mutfak borusundan devamlı yemek artıkları döküldüğü için bu tür maddeler genelde yağlı olur. Sifondan gitmese dahi zorla bu yemek artıklarını göndermeye çalışırsınız. Eğim verilmeden yapılan atık su gider borularında bu yağlar borunun yüzeyine yapışarak zamanla suyun ileri gitmesini önler. Su geri tepmeye başlar, sifondan su geri gelir. Bu olaya biz tıkanıklık diyoruz. Mutfak gideri borusunda tıkanıklık açıyoruz.

Mutfak Lavabo Giderlerinin Tıkanmaması için Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfaklar günlük yaşamda en çok kullanılan mekânlar. Mutfaklar da en fazla rastlanan sıkıntı ise lavabo tıkanıklıkları. Özellikle profesyonel mutfaklarda (restoran, otel vs...) lavabo tıkanıklıkları çok rastlanan bir sorun. Bu problemin çözümünü anlatmadan önce problemin oluşmasını engellemek için neler yapmalı, nelere dikkat etmeliyiz profesyonel olarak size aktaralım. Öncelikle özellikle profesyonel mutfaklarda doğru ve düzgün tesisatın döşenmiş olması çok önemli. Bunun içinde tecrübeli ve profesyonel firmalar ile çalışmak iyi bir tesisata sahip olmanın tek yolu. Bu birinci şart sağlandıktan sonra dikkat edilmesi gereken ikinci şeyi söyleyelim hemen. İkinci olarak lavabonuzun tıkanmasına sebep olabilecek mutfak artıklarına dikkat etmek gerekiyorsa bir lavabo süzgeci kullanmak.(Bu mutfaklarda aynı zamanda sağlığa uygunluk sağlar) Çünkü az gibi görünen bu artıklar zamanla tıpkı bir kaya gibi sertleşerek lavabo giderinin tıkanmasına sebep olur. Üçüncü olarak dikkat edilmesi gereken tıkanıklıklarda kimyasallar kullanmak yerine basınç uygulamak. Çünkü kimyasallar genellikle zaman ve para kaybıdır. Dördüncü olarak belli dönemlerde lavabonun altından gidere bağlanan süzgeç borusu değiştirilebilir. Çünkü bu plastik parça lavabodan atıkların ilk geçtiği kısımdır ve zamanla içerisinde ki gider daralarak tıkanır. Bu parçayı değiştirmek oldukça masrafsız ve basittir. Çoğu zamanda bu iyi bir çözüm olur. Tüm bunlara rağmen problem oluşması engellenemiyor ve sorun devam ediyorsa yapılabilecek en doğru çözüm profesyonel bir yardım almak.

Mutfak gider borusunda neden sık sık tıkanmalar yaşanır?
Mutfak kirli sularında bol miktarda yağ bulunur. Suyun soğuması ile bu yağlar donarak borunun iç yüzeyine yapışır. Kirli suda bulunan kıl, iplik ve bitkisel maddelerle birlikte oluşan bu katman boruların tıkanmasına neden olur. Bundan başka donmuş yağlar çok rahatsız edici kokular yayar. Evlerde pek önemli olmayan bu sorun, lokanta, kafeterya,
kışla, yatılı okul vb. mutfaklarında ciddi işleyiş bozuklukları doğurabilir. Suda bulunan yağları ayırmak için yağ ayırıcılar kullanılır. Yağ ayırıcısında, yağların ayrılmasını kolaylaştırmak için mutfaktan gelen kirli su soğutulur ve akma hızı azaltılır. Yağ ayırıcısının geniş gövdesine gelen kirli suyun hızı azaltılır. Aynı zamanda kirli su soğuyacağından yağlar bir katman hâlinde üstte birikir. Yağ ayırıcısının etrafı açık yapılarak hava ile soğuması sağlanır. Toprağa gömülü olanlar da toprak yardımıyla soğutulur. Yağ ayırıcısı bir sifon görevi de yapacağından mutfak teknesine ayrıca sifon konulmasına gerek yoktur. Ayrıca sık sık temizlenmelidir.

Neden İstanbul Tesisat?

Şirketimiz bünyesinde birçok hizmet verilmektedir. Bunların en başında gider tıkanıklıklarını açma işlemi gelmektedir. Klozet, tuvalet, banyo mutfak giderlerinde yaşanan tıkanıklık sıkıntıları firmamız bünyesinde tadilatsız, kırıp dökmeden uygun fiyatlara yapılmaktadır. Teknolojinin tüm kolaylık ve imkânlarını kullanarak müşterilerine en iyi, en kaliteli hizmeti vermeye çalışmaktadır. İstanbul Tesisatı gider tıkanıklıklarını çözüme kavuşturma konusunda en öne çıkan özellik ise genç ve dinamik kadrosu ile verdiği kaliteli hizmet. Ekibimizin büyük kısmı küçük yaşlardan çıraklık eğitimi ile birlikte okul eğitimini yürütmüş ve genç yaşlarına rağmen bilgi ve birikim sahibi olmuşlardır. Firmamız bu dinamik kadro ile iş heyecanını hep taze tutmuş ve tutmaya devam edecektir. Noktasal tespit yapan cihazlar, etrafı kirletmeden tıkanıklık açan donanımlar, güler yüz, profesyonellik, kurumsallık ve kalite. Yeni bir şube açana kadar konusunda tek rakibimiz yine biziz.

Mutfak giderinin içine kaçan cisimler tıkanıklığa sebep olabilir. Çoğu zaman kendi yöntemlerimizle çözmeye çalışırız fakat herzaman başarılı olamayabiliriz. Profesyönel ustalarımız robot makinelerle ve kamera yardımıyla tıkalı mutfak giderini kırmadan makina yardımıyla tıkanıklıklarınızı açar. kameratı tıkanan bölgeye doğru salarak size tıkanan bölge hakkında bilgi verir.

Yorum yap

 
Image verification