İSTANBUL TESİSAT
Bozuk sifon tamir ve montajı nasıl yapılır

Bozuk sifon tamir ve montajı nasıl yapılır

21-08-2013 21:31 ibrahim Su Tesisat Arızaları
Bozuk sifon tamir ve montajı nasıl yapılır

Bozuk sifon tamir ve montajı nasıl yapılır? Klozet ve asma rezervuar sifon tamiri nasıl yapılır ? Rezervuar tamir, klozet arızası, rezervuar iç takım değişimi, basmalı sifon arızaları profesyonel ekibimiz tarafından yapılır.

Klozetlerin üstünde bulunan suyun doldurulması ve boşaltılması için gerekli rezervuarların içersinde rezervuar iç takım dediğimiz arızalar conta eskimesi veya malzemenin kalitesiz olması sonucu ortaya çıkan problemlerdir. Bu problemler hemen hemen herkesin başına gelen olaylardır. Bu tür arızalar klozetin içine devamlı su akmasına sebep olur ve faturanızın kabarık gelmesine sebep olur. Ufak bir su sızıntısı bile birgünde ortalama 10 litre suyun boşa gitmesine sebep olur ve ayda 300 litreye tekabül etmektedir. Arızaları tamir aşamasında conta ve benzeri şeyleri değiştirerek onarmaya çalışmayın. Bu onarım geçici bir yoldur.

Tamirini nasıl yaparız.

Rezervuar içerisinde bir doldurma ve boşaltma haznesi bulunmaktadır. Klozetin kapağını kaldırdığınızda eğer su doldurma haznesi devamlı çalışıyorsa sadece doldurma şamandırası değiştirilebilir. Yada doldurma haznesi suyu kesiyor fakat boşaltma haznesi suyu tutmuyorsa bu kısımı değiştirmek sadece yeterlidir. Kısaca toparlarsak klozet iç takımlarında iki kısım bölüm bulur bunlardan biri doldurma diğeri boşaltma bölümüdür. İkisinden biri arızandıysa tamir yerine parçayı tamamen değiştirmek sizin için en iyisi olacaktır. istanbul tesisat olarak klozet iç takımlarında tamiri önermiyoruz. İki servis parası ödeyip sorun devam edeceğine tek servisle iç takımı tamamen değiştirmek en iyi yoldur.

Yorum yap

 
Image verification